Home Events Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Friday, 10 November 2017 14:38
There are no translations available.

sredba-boev-kerim1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше кратка средба со Ректорот на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“, д-р Блажо Боев.

Средбата беше искористена да се разменат мислења за понатамошната соработка, имајќи во предвид дека Универзитетот е важен дел од функционирањето на градот. Ректорот Боев беше гостин на денешната манифестација која општината и градоначалникот ја организираа за децата со посебни потреби во дворот на Ректоратот.

Градоначалникот Бочварски имаше и кратка средба со д-р Срџан Керим, во функција на домаќин, пред оддржување на настанот „Она што не го знаеме за Киро Глигоров", на кое Керим презентираше сеќавања за поранешниот претседател Глигоров во библиотеката „Гоце Делчев“.

sredba-boev-kerim2sredba-boev-kerim3

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

October 2018
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize