Home Events Завршна активност – Хепенинг во Дом на Млади Штип
Завршна активност – Хепенинг во Дом на Млади Штип
Thursday, 22 March 2018 15:34
There are no translations available.

Happening-Dom na mladi-1Денеска се одржа завршниот настан од активностите по повод дваесет и втори март, во Дом на Млади. На настанот настап имаа децата од основните училишта, балетските студија, а модна ревија имаа претставници од Технолошко-техничкиот факултет при УГД.

„Денеска го одбележуваме вековниот обичај Чет’рсе којшто е многу значаен за Штип и штипјани, но и за културата за цела Република Македонија, бидејќи ова е обичај којшто е на листата на светско нематеријално богатство на УНЕСКО. Драго ми е што оваа традиција ја продолжуваме и оваа година со многу желба и ентузијазам и од сите институции коишто земаа чество во настаните организирано од Општина Штип“ - изјави градоначалникот Бочварски.

На крајот од овој хепенинг, градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски им се заблагодари на сите учесници во овие настани и ги додели наградите.

Happening-Dom na mladi-2Happening-Dom na mladi-3Happening-Dom na mladi-4Happening-Dom na mladi-5

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize