Home Events Литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип
Литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип
Wednesday, 21 March 2018 15:56
There are no translations available.

Literaturno citanje-1Денеска како дел од активностите поврзани со одбележувањето на обичајот Чет’рсе, се одржа литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип каде што своите творби ги читаа ученици од сите основни училишта во Општина Штип. Станува збор за творби со коишто учениците се пријавуваа на литературниот конкурс, Чет’рсе – навраќање на традицијата, пролетта е радост, потсетување на екологијата. Наградените од овој конкурс ќе бидат обзнанети на утрешниот хепенинг во Дом на Млади, кој започнува во 11:30 часот.

Literaturno citanje-2Literaturno citanje-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize