Home Events Оддржана седница на Комисија за финансии
Оддржана седница на Комисија за финансии
Wednesday, 12 July 2017 08:13
There are no translations available.

opstina zgrada-2 resizeВчера се оддржа 63.тата седница на Комисија за финансирање, буџет и локален економски развој.

Усвоена е Предлог – Одлука за проширување на средствата во буџетот на Општина Штип за 2017 година, Предлог – Одлука за измена на распоредот на средствата во буџетот на Општина Штип за 2017 година и Предлог – Одлука за давање согласност на ценовникот на АМД услуги дооел Штип за превоз на оштетени возила и возила во дефект од општинските и локалните патишта на Општина Штип.

Исто така усвоена е Предлог – Одлука за ослободување од плаќање на комунална такса за поставување на урбана опрема, Предлог – Програма за изменување на програмата за активностите на Општина Штип од областа на спортот за 2017 година а не помина Предлог – Одлука за одобрување финансиски средства на ФК „Брегалница АД 2008” – Штип.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Calendar

July 2017
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize