Home Events Сто дена живот во Штип за сите
Сто дена живот во Штип за сите
Monday, 12 February 2018 14:22
There are no translations available.

otcet-100-1Во недела, на 11.02.2018 г., навршија сто дена од преземањето на локалната власт од страна на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

Во изминатите сто дена започна реализација на многу од предизборните ветувања. Граѓаните и нивните потреби се во центарот на вниманието, а новата локална самоуправа секојдневно покажува дека може да се работи чесно, домаќински, транспарентно и во интерес на граѓаните.

Имаме можност да направиме осврт на изминатите сто дена и на она што го постигнавме заедно.

Во продолжение е линк од резимето на изминатите сто дена:

otcet-100-2otcet-100-3otcet-100-4otcet-100-5

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

January 2019
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize