Home Еднакви можности Еднодневна екскурзија до Дојран за дечињата со попреченост од Општина Штип
Еднодневна екскурзија до Дојран за дечињата со попреченост од Општина Штип
Friday, 18 May 2018 10:14
There are no translations available.

ekskurzija-deca-1На 12 мај 2018 година во организација на Општина Штип, како дел од Акцискиот план за еднакви можности на Општината, децата со попреченост во развојот заедно со своите родители беа во еднодневна екскурзија на Дојран и Струмица. Посетата им овозможни еднодневно дружење и релаксација на овие дечиња кои не го криеја своето задоволство од прошетката.

На крај родителите изразија голема благодарност до Општина Штип за обезбедениот превоз со општинскиот автобус за реализирање овој настан.

ekskurzija-deca-2ekskurzija-deca-3ekskurzija-deca-4

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

May 2019
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize