Home Еднакви можности
Еднакви можности
Проект „Заштита од дискриминација на локално ниво“
Thursday, 16 March 2017 13:23
There are no translations available.

Членови на координативното тело за заштита од дискриминација на обуки за заштита од дискриминација во Маврово (јуни 2016) и во Берово (март 2017):

Mavrovo-juni 2016Berovo-mart-2017-1Berovo-mart-2017-2Berovo-mart-2017-3Berovo-mart-2017-4Berovo-mart-2017-5

 
Фондација Елена Лука
Thursday, 16 March 2017 09:07
There are no translations available.

https://www.facebook.com/foundationelenaluka/

 
Координативно тело за заштита од дискриминација
Monday, 27 February 2017 13:50
There are no translations available.

HERA Banner LvL 175x60mm

 
Годишен извештај на единиците на локалната самоуправа за напредокот на состојбата со еднаквите можности за жените и мажите
Wednesday, 15 February 2017 14:05
There are no translations available.

 
Повик до граѓански организации
Monday, 23 January 2017 11:18
There are no translations available.

 
Извештај - еднакви можности
Friday, 01 April 2016 12:06
There are no translations available.

 
Општи мерки за заштита на населението од заразни болести
Friday, 01 April 2016 10:33
There are no translations available.

 
Проект: Подигање на свеста на средношколската младина за сексуално преносливи болести и можни последици од нив, во насока на превенција на истите
Friday, 07 November 2014 12:11
There are no translations available.

 
Проект за спречување на дискриминација
Friday, 07 November 2014 10:11
There are no translations available.

discrimination

Read more...
 
Почитување на Законот за работни односи во текстилните фабрики во Штип
Thursday, 06 November 2014 14:42
There are no translations available.

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Calendar

September 2017
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize