Home Announcements
Announcements
честитка по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Wednesday, 23 May 2018 11:56
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод 24 мај -Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј упатува честитка до граѓаните во која се вели:

Read more...
 
честитка по повод Националниот ден на Власите до припадниците на влашката заедница
Wednesday, 23 May 2018 11:45
There are no translations available.

opstina zgrada 1 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод Националниот ден на Власите упати честитка до сите припадници на влашката заедница, во која се вели:

Read more...
 
Најава на воведување привремена измена на режим на сообраќај заради централна прослава на Денот на Европа во Штип
Thursday, 10 May 2018 15:35
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Во сабота, на 12 мај, во нашиот град ќе се одржи централната прослава на Денот на Европа.

Заради организацијата и спроведувањето на активностите поврзани со оваа прослава, ги известуваме сите наши сограѓани дека на 12.05.2018 г. во периодот од 08:00 часот наутро до 00:00 часот на полноќ, се воведува измена на режим на сообраќај на ул. „Маршал Тито“, односно од спојот со ул. „Јосиф Ковачев“ кај т.н. Влашки мост до мостот кај хотел „Оаза“.

Read more...
 
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ CO ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТРУДОТ – ПРВИ МАЈ
Monday, 30 April 2018 11:56
There are no translations available.

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, на сите жители на општината им го честита Меѓународниот ден на трудот – Први мај, со желби да се вреднува трудот на работникот, да се работи во амбиент во кој работникот ги ужива заслужените права.

Read more...
 
Известување за спроведување на ларвицидна дезинсекција
Wednesday, 25 April 2018 10:29
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3На ден 26.04.2018 год. (Четврток) Општина Штип преку овластена фирма, на територијата на општината Штип ќе спроведе ларвицидна дезинсекција со цел уништување на ларвите на комарците. Третирањето ќе се врши во периодот од 09 до 14 часот.

Read more...
 
Честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите – 8 април
Thursday, 05 April 2018 14:25
There are no translations available.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод Меѓународниот ден на Ромите – 8 април, на сите сограѓани од ромската заедница.

Read more...
 
честитка по повод празникот Велигден
Thursday, 05 April 2018 14:15
There are no translations available.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски по повод големиот христијански празник Воскресение Христово Велигден, упати честитка до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион и до сите верници од православната вероисповед.

Read more...
 
Честитка по повод католичкиот Велигден
Friday, 30 March 2018 15:07
There are no translations available.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува искрени честитки по повод католичкиот Велигден на сите граѓани од католичка вероисповед:

„Упатувам искрена честитка, во мое име и во име на Општина Штип до граѓаните на Општина Штип кои го чествуваат католичкиот Велигден. Ова е период кога сите заедно, без разлика на нашиот етникум и нашата националност треба да бидеме сплотени и исправени пред предизвиците кои не очекуваат и како граѓани и како држава.

Read more...
 
Организирање на настанот „Априлијада“
Friday, 30 March 2018 14:29
There are no translations available.

AprilijadaПочитувани,

Ве известуваме дека Општина Штип по повод Меѓународниот ден на шегата - Први април традиционално ќе ја организира манифестацијата „Априлијада“, поради неповолните временски услови оваа манифестација ќе се одржи на 31.03.2018 г., со почеток во 12:00 часот во паркот на Макфест.

Read more...
 
Честитка по повод Осми март – меѓународен ден на жената
Wednesday, 07 March 2018 15:16
There are no translations available.

Почитувани,

Во име на Општина Штип и во мое лично име ви го честитам Осми март, меѓународниот ден на жената, на сите вас.

Осми март е меѓународен ден на храбрите и одлучните жени кои ја започнале битката за правда. Таа битка продолжувате да ја водите вие, храбрите и одлучни жени и денес во нашата земја.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 Next > End >>

Page 6 of 8

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

August 2019
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize