Home Announcements Реакција на прес-конференција на ВМРО ДПМНЕ
Реакција на прес-конференција на ВМРО ДПМНЕ
Tuesday, 13 April 2021 14:21
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3ВМРО ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Штип станува модерен град. Дека меѓу приоритети на градот е чиста околина, чист град, нешто што во време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ, беше незамисливо.

Акцијата за отстранување на хаварисани возила, гаражи, шупи е најавена одамна и дека таа се однесува за сите, без исклучок.
ВМРО ДПМНЕ уште еднаш покажа дека тие умеат да продаваат само гол популизам, лаги, невистини - со еден збор се она што практично го краси ВМРО ДПМНЕ. Откако го запустија Штип, сега не можат да се помират со фактот дека Штип повторно го враќа сјајот. Градот под Исарот колку и да не сакаат од ВМРО ДПМНЕ ќе биде модерен, чист, зелен, град каде наместо хаварисани возила и шупи ќе има игралишта за деца, зеленило и се она што доликува на модерен град.
Почитувни, бидете сигурни дека Штип е во сигурни раце, а така и ќе остане.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2021
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize