Home Announcements Честитка по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Честитка по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Sunday, 24 May 2020 13:49
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, во која се вели: 

„Дозволете ми да упатам честитка по повод претстојниот празник Кирил и Методиј – Денот на сесловенските просветители.

Успесите и постигнувањата со поставувањето на темелите на писменоста од страна на браќата Кирил и Методиј се богатство за денешните и за идните генерации на граѓани.

Делата кои се оставени од браќата Кирил и Методиј треба да бидат нашата водилка кон еднаквоста и рамноправноста, пат до општество за сите.

Затоа што подеднакво секој граѓанин има право на образование и култура.

Нека ни е честит големиот празник Свети Кирил и Методиј,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize