Home Announcements Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Sunday, 24 May 2020 13:46
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод празникот Рамазан Бајрам, на граѓаните од исламската вероисповед во која се вели:

„Во мое лично име и во име на Општина Штип го честитам големиот празник Рамазан бајрам, на граѓаните од исламската вероисповед, со желби за многу здравје и среќа.

Во духот на овој голем празник, да ги негуваме културите и традициите, взаемно да си помагаме и да постигнуваме успеси. Одбележувањето на празникот и продолжувањето на традицијата годинава ќе се прилагоди во кругот на семејството што е и јадрото на духовноста

Само така сплотени и единствени ќе го надминеме предизвикот којшто е исправен пред нас, а тоа е пандемијата од Ковид 19.

Почитувани сограѓни,

Ние сме пример како треба да се јакне почитта, соживотот и разбирањето од сите вери и нации и како треба да се создаваат вредности за идните генерации.

Нека ви е честит Рамазан бајрам,“ стои во честитката од градоначалникот.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize