Home Announcements Честитка по повод 1 Мај ден на трудот
Честитка по повод 1 Мај ден на трудот
Friday, 01 May 2020 12:53
There are no translations available.

FB IMG 1588103320314Овој ден отсекогаш бил симбол на борбата за работничките права, и на изразувањето работничка солидарност. 

Поради тоа, 1 Мај силно не потсетува на потребата секојдневно да вложуваме максимални напори за вреднување на трудот и работникот, моторот на нашата економија. 

Денес повеќе од било кога императив на нашата држава е зачувување на работните места. Затоа продолжуваме заедно да се бориме и за работните места и за работничките права. 

Секој од нас мора да се одважи, да покаже одговорност во ова денешно време, во оваа наша заедничка битка.

 

Со одговорност и солидарност ќе ја победиме оваа криза пред се за државата!

 

Со одговорност и солидарност ќе ја победиме оваа криза пред се за работникот!

 

Нека ни е честит празникот на трудот 1 Мај!

 

Стои во честитката на градоначалникот Благој Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize