Home Announcements Известување за работно време
Известување за работно време
Friday, 24 April 2020 11:52
There are no translations available.

Согласно Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на Република Северна Македонија со кој се забранува движење на целата територија на државата од понеделник до петок од 19 часот до 05 часот, како и забрана за движење од сабота од 15 часот до понеделник до 05 часот, и Одлуката на Владата за изменување на работно време за вработените во јавниот сектор, вработените во општинската администрација при Општина Штип почнувајќи од понеделник 27.04.2020 година започнуваат со редовно осум часовно работење односно од 07 и 30 часот до 15 и 30 часот.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize