Home Announcements Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Friday, 06 September 2019 14:31
There are no translations available.

Одредените локации за поставување на забавни содржини за граѓаните се одредени во близина на местото за одржување на настанот „Пастрамалијада 2019“ во населбата Осми Ноември, а исто така како дополнителна локација за поставување на вакви содржини е и локацијата во Ново Село.

Поставувањето на овие содржини претходно беше во непосредна близина на градскиот базен, но поради сомнителна продажба на истиот далеку од очите на јавноста, ова место е во приватна сопственост и не е дозволено поставување на вакви содржини таму.

По истекот на рокот за користење на овој простор и по отстранување на овие забавни содржини, ЈП „Исар“ ќе се погрижи за уредување на овие локации.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2020
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize