Home Announcements Чествување на 2. Август - Илинден
Чествување на 2. Август - Илинден
Thursday, 01 August 2019 12:33
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3По повод одбележувањето на Денот на Републиката, годишнините од Илинденското востание и одржувањето на АСНОМ, Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, на 02 август 2019 (петок) Ве поканува на чествување изразено преку:

полагање на цвеќе на:

  • Споменикот во „Алејата на народните херои" - 08.30 часот
  • Спомен релјеф на Гоце Делчев во Ново Село - 08.45 часот
  • Споменик на загинатите борци во село Долани - 09.00 часот
  • Споменик на загинатите борци во село Драгоево - 09.30 часот

 

Општина Штип
Градоначалник,
Благој Бочварски

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

November 2019
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize