Home Announcements Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Saturday, 22 December 2018 14:32
There are no translations available.

Почитувани,

Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да излезе од сопствената криминална матрица, која ја градеше цела деценија врз грбот на граѓаните!

Времето во кое се договараа провизии, се местеа тендерски постапки, се монтираа судски случаи и се спороведуваше селективна правда - ЗАВРШИ!

Општина Штип работи согласно законските норми и прописи во Република Македонија.

Од таа пракса, нормално не е исклучок ниту постоечкото лизгалиште, за кое имаме јавна набавка - транспарентна и отворена за учество на секој заинтерсиран правен субјект кој ги исполнува тендерските услови.

Лизгалиштето кое во моментов е поставено, е на барање и комплетен трошок на фирмата во чија сопственост е истото. Сето тоа е во интерес на времето, граѓаните да имаат дополнителна опција за забава во претпразничниот период.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2019
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize