Home Announcements ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА НОВО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА НОВО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА
Thursday, 30 November 2017 12:59
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Од 1 декември 2017 година, Општина Штип и општинската администрација ќе работат со ново работно време. Администрацијата во текот на следниот период ќе работи со почеток од 7:30 до 15:30 часот, наместо досегашното работно време од 7 до 15 часот.Паузата на администрацијата ќе биде од 10:30 до 11:00 часот.

Со ова се усогласува работното време во општината согласно одлуката на Владата на РМ од јули годинава,со цел унифицирање на работното време во државните органи.

Со новото работно време се настојува граѓаните да имаат можност да завршат одредени обврски во општината во поглед на документација, сервиси или услуги а во корелација со нивното работно време.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Calendar

December 2017
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize