Home Announcements Честитка по повод Осми март – меѓународен ден на жената
Честитка по повод Осми март – меѓународен ден на жената
Wednesday, 07 March 2018 15:16
There are no translations available.

Почитувани,

Во име на Општина Штип и во мое лично име ви го честитам Осми март, меѓународниот ден на жената, на сите вас.

Осми март е меѓународен ден на храбрите и одлучните жени кои ја започнале битката за правда. Таа битка продолжувате да ја водите вие, храбрите и одлучни жени и денес во нашата земја.

Денес вие, со одлучност, храброст, посветеност и мудрост чекорите кон подобро и еднакво општество за сите.

Тоа е наша заедничка битка за правда што нè води кон промените што ги започнавме.

Во мое и во име на Општина Штип, сакам да ви се заблагодарам што се борите за сите нас, за едно подобро и попросперитетно општество за сите.

 

Благој Бочварски

Градоначалник на Општина Штип

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2020
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize