Home Announcements Одбележување сто дена од преземање на локалната власт
Одбележување сто дена од преземање на локалната власт
Friday, 09 February 2018 14:41
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-4Почитувани,

На 11 февруари 2018 година навршуваат сто дена од преземањето на локалната власт од страна на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

По тој повод, Општина Штип организира настан на којшто ќе биде промовирана брошура којашто претставува резиме на изминатите сто дена и сите активности коишто биле реализирани или започнале со реализација.

Промоцијата на сработеното во првите сто дена власт ќе се случи во понеделник, на 12 февруари 2018 година, во голема сала на Општина Штип со почеток во 12 часот.

На настанот обраќање ќе има градоначалникот Благој Бочварски, којшто ќе зборува за сработеното во изминатите сто дена.

Заради целосна транспарентност, на настанот се поканети советниците од Совет на Општина Штип, директорите на јавните претпријатија и основните училишта во Штип, граѓани од урбаните и руралните заедници.

Го очекуваме Вашето присуство.

 

Со почит,

Кабинет на градоначалник на Општина Штип

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Banner

ekoloski-dozvoli-baner

Calendar

January 2019
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize